HOMEOPATİ NEDİR?

HOMEOPATİ NEDİR?

HOMEOPATİ HER TÜRLÜ HASTALIK VEYA HASTALIK SEMPTOMLARININ DERİNLERDE YATAN NEDENLERİNİN KALICI TEDAVİSİNİ YAPAR. YADA HASTALIK NEDENLERİNİ DÜZELTEREK İLERİ DE OLABİLECEK HASTALIKLARI ÖNLER. KİŞİNİN BEDEN ENERJİSİNİ EVRENSEL ENERJİ İLE UYUMLAYARAK, YAŞAM ENERJİSİNİ YÜKSELTİR. KİŞİNİN KENDİSİYLE VE DIŞ ÇEVRE İLE İLİŞKİSİNİ DENGELER. DENGELİ, SAĞLIKLI, HUZURLU VE ENERJİSİ YÜKSEK BİR YAŞAM SÜRDÜRÜLMESİNİ SAĞLAR.

Homeopati yaklaşık 200 yıl kadar önce Dr. Samuel Hahnemann tarafından geliştirilerek dünyaya yayılmıştır. “Bir semptomu oluşturan etkeninin kendisi değil de onun enerjisinin verilerek (Bilgisayarınızda verimli çalışmayan bir programın yeniden yüklenmesi gibi) yapılan tedavi, Homeopatinin temel ilkesidir. Buna göre, sağlıklı insanda hastalık belirtileri oluşturabilen herhangi bir maddenin remedisi(enerjisi), hasta bir bireyde bu belirtileri ortadan kaldırıp iyileşmeyi sağlayabilir.

Bu tedavideki amaç; hastaya zarar vermeden, ılımlı ve güvenilir bir yolla hastalığı tümüyle ve kalıcı olarak iyileştirmektir.
Hastaya verilen Homeopatik ilacın hastalık belirtilerini baskılamadan tedavi etmesidir.
Aynı hastalığa her birey değişik tepki gösterir; Homeopati, “hastalık yoktur, hasta vardır” yaklaşımıyla uygulanır, tedavi kişiye özgü düzenlenir.


Diğer Hizmetler

ACİL DURUMLARDA HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN