İletişim Bilgileri
image
image

OZON TEDAVİ

image
image

OZON TEDAVİ

OZON TEDAVİ

OZON NEDİR;

Oksijenden üretilen yüksek enerjili, (O3) üç oksijen atomundan oluşan bir moleküldür.  Oda ısısında 20 dakikada yarılanan nonstabil bir moleküldür. Ozon renksiz, kendine özgü kokusu olan bir gazdır. Ozon atmosferin 25-30 km kadar yüksekliğinde yoğun olarak bulunur. Atmosferdeki ozon güneşten gelen UV ışınlarından korurken, diğer taraftan insanların, sanayinin  oluşturduğu zehirli organik gazların etkisiz hale getirilmesini sağlar. Çok güçlü okside etme özelliği sayesinde mikrop öldürücü olarak kullanılır.  Tıpta kullanılan medikal ozon ise saf oksijen ve ozon karışımından oluşur.

MEDİKAL OZON TEDAVİSİ:

Ozon yüksek enerji yüklü bir moleküldür. Bir hastalık ilacı olmamasına rağmen insan vücudunda pek çok hastalığın iyileşlmesinde çok olumlu etkileri vardır. Hücre  ve organların  kendini yenilemesini ve enerjilerinin yükselmesini sağlar.   Daha da önemlisi ise  savunma sistemini güçlendirerek vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır.  Ayrıca  koruyucu hekimlik açısından büyük önem arzeder. Ozon tedavisinin diğer bir anlamı ise gençlik, dinçlik, güzellik ve uzun ömür demektir.

OZON TEDAVİSİNİN TERCİH EDİLDİĞİ  DURUMLAR:

Güçlü detoks etkisi; Ozon tedavisi vücudu temizleyen ve koruyan antioksidan enzim sistelerini aktive ederek vücudumuzu yaşlandıran, performansını düşüren ve kronik hastalıklara

neden olan atık ve toksik maddelerden temizler.

Dolaşım bozukluklarının iyileştirilmesinde etkilidir.; Antienflamatuar etksi ile damar duvarlarındaki enflamasyonu  düzelterek ve kanın akışkanlığını kolaylaştırarak dolaşımı kolaylaştırır.  Özellikle diabetis mellitus gibi (şeker hastalığı) küçük çaplı atar damar tıkanıklıklarının açılmasında çok etkilidir. Diğer taraftan kanın oksijen taşıma kapasitesini de  %20 arttırır.

Diyabet Mellitus (Şeker hastalığı): Ozon tedavisinin en çok yarar gösterdiği hastalıkların başında şeker hastalığı gelir. Şeker hastalığında zamanla damarsal yapılar bozulduğu hücrelerde, dokularda iskemi gelişir. organların oksijenlemesi azalır, metabolizması yavaşlar ve çoklu organ yetmezliğine gider.  Ozon tedavisi damarları açar, damar duvarlarındaki enflamasunu durdurur ve kanını oksijen taşıma kapasitesini arttırır. Böylece dokuların ve organların beslenmesi ve metabolizması artar. Sonuçta el ve  ayaklardaki yanma, uyuşma ve  ağrılar çoğunlukla tamamen iyileşir. Beynin yaşlanması, böbrek ve gözde şeker hasdtalığına bağlı gelişecek sorunlar önlenmiş ve geciktirilmiş olur. Hatta mevcut sorunlarda belli bir oranda iyileşme olabilir. Ozon tedavisi şeker hastalığında özllikle kılcal damar seviyesindeki tıkanan damarları açar, Damarlardaki daralma/ tıkanma nedeni ile tüm vücutta  oluşan organ hasarlarını kısmen iyileştirebilir veya hasarlanmasını önler. Şeker hastalarında ençok görülen yorgunluk, halsizlik ozon tedavisi ile düzelir.

Şeker hastalarında iyileşmeyen yaraların tedavisinde (hatta pek çok amputasyonu önler)  doku kanlanmasını sağlayarak iyileştirir.

Astım bronşiale gibi allerjik zeminli hastalıkların tedavisinde; Anti enflamatuvar ve kanın oksijen taşıma kapasitesini arttırarak faydalı olur.

Anti-aging etkisi ile yaşlanma sürecini yavaşlatır.

İş hayatındaki kronik yorgunlukların   giderilmasinde: Kronik yorgunluklarda ve tükenmişlik sendromunda son derece faydalı bir tedividir. Endorfin düzeyi artar, metabolizma hızlanır ve vücudun performansı artar. Yoğun çalışma temposuna bağlı zihinsel ve bedensel yorgunluk ozon tedavisine çok iyi yanıt verir.

Cilt canlılığı ve tazeliği: Kanlanmasını artırarak cilde canlılık ve parlaklık verir. Kırışıkların azalması veya önlenmesinde olumlu etkileri vardır.

Göz hastalıklarında ozon tedavisi;  Kuru tip retina atrofilerinde diğer tedaviler ile beraber etkili sonuç alınabilmektedir. Veya hastalığı ilerleyişini durdurabilir, seyrini yavaşlatabilir, Rretinal arter obstrüksiyonunu bağlı akut görme kaybının erken döneminde  de görme kaybı önemli derecede veya tamamen geri gelebilmektedir.

Enfekaiyonda ozon Tedavisi: Enfekte yaralar veya enfeksiyonsuz yaraların tedavisinde. Özellikle dolaşım yetersizliğine bağlı oluşan yaraların ve kangrenin tedavisinde etkilidir.

Bağırsak Hastalıkları; proktitis, irritabl kolon, kolit, ülseratif kolit ve spastik kolon vs.

Viral hastalıklar: Virüslerden kaynaklanan hastalıklar; sık sık tekrarlayan uçuklarda, Karaciğer enflamasyonu (Hepatit A,B, C), Zona gibi hastalıklarda ozon tedavisinden yararlanılır.

Eklem hastalıkları; Bel  fıtığı, diz, dirsek ve omuz gibi eklemlerin artrozlarında lokal ozon tedavisinden faydalanılır..

Romatizmal eklem hastalıklarında; Ozon terapi immün sistemi regüle eder. Otoimmün hastalıklarda ve romatizmal hastlıklarda antienflamatuar etkisi, dolaşımı regüle etmesi ve detoks etkisi ile  hastanın yaşam kalitesini arttırır.  İlaç tüketimini azaltır.  İlaçlara bağlı yan etkiler (osteoporoz gibi)  azalır.


ullanılmıştır. -->