İletişim Bilgileri
image
image

OBEZİTE VE HOMEOPATİ

image

OBEZİTE VE HOMEOPATİ

OBEZİTE VE HOMEOPATİ

OBEZİTE NEDİR ? NEDEN OLUR


İnsan vücudunun bilincimiz dışında içgüdüsel (bilinçaltı düzeyinde) olarak çalışan muhteşem ve en ileri teknolojilerden kat kat ileri düzeyde bir işleyişi vardır. Bu özellik yaşamımızın devamı için vazgeçilmez bir fonksiyondur. Yoksa kan şekerimizin düştüğünü açlık duygusu oluşmasa nereden bilirdik, Bilmeden veya bilemeden bozuk veya zehirli bir gıda yediğimizde bulantı-kusma-ishal olmasa (yani bu dürtüler oluşmasa) zehirlenir ölmezmiydik ?. Buna benzer pek çok örnek verilebilir. Konuyu fazla uzatmak istemiyorum. Sonuç: Yaşamın devamlılığı için gereken koruma, haber verme ve gerekli tebbirleri bilinçaltındaki içgüler sağlar. O halde sorun nedir ? Sorun bilinç altının nerede duracağını bilememesidir.


Obesite nasıl oluşur; obezite doğuştan, veya daha sonra gelşebilir. Daha sonra gelişen obezitelerde eğer altınde yatan metabolik bir hastalık (hipotiroidi, cushing sendromu vs. ) veya aşırı kortizon kullanımı yoksa kişiye özgü bilinçaltı nedenler olabilir.


Kilo dağılımı: Kişinin hangi bölgesinde (kalça-basen bölgesi, karın bölgesi, vücudun üst yarısı veya tüm vücut bölgesinde) fazla kilo aldığı önemlidir. Homeopatik değerlendirmede kilo dağılımı çok önemlidir. kilo alma nedeni farklıdır. Bu durum göz önüne alınarak homeopatik tedavi uygulanır. Daha önceden de defalarca anlatıldığım gibi homeopati kişiye özgü nedenlere yönelik etki gösterir.


Özel nedenler dışında; kişide aşırı iştah veya aşırı beslenme var ise (gizli panikatak, aşırı utangaçlık, aşırı mükemmelliyetçilik ve aşırı özgüven eksikliği) olabilir. Bunlardan biri veya birkaçı olabilir.


Yine kişi az yemesine rağmen kilo alamıyor ise yeya sıkı diyet prgramlarına rağmen kilo veremiyorsa mutlaka bilinç altında engel olan bir sorun vardır, ve homeopatik tedavi ile düzeltmek mümkündür.


ullanılmıştır. -->